Narzędzia

trzymane w dłoni

Co każdy majsterkowicz powinien wiedzieć o młotkach?

Wydawać by się mogło, że młotek to tak proste i nieskomplikowane w budowie narzędzie, że nie ma znaczenia jaki kupimy. Niestety, ale tak nie jest i w sklepach znajdziesz szeroki wybór młotków. Ceny wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Zatem co każdy majsterkowicz powinien wiedzieć o młotkach, aby wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że na półkach sklepowych znajdziemy różne rodzaje młotków, w zależności od ich przeznaczenia.

Inne będą używane przez ślusarzy, budowlańców, a jeszcze inne przez kowali. Każdy fachowiec będzie używał ich w innym celu – czy to do wbijania gwoździ, wyginania blachy czy przy układaniu cegieł. Należy wziąć to pod uwagę przy zakupie, ponieważ od tego będzie zależało, z jakiego materiału będzie wykonany młotem oraz jaki będzie miał kształt obucha. W większości młotków występują obuchy z zahartowanej stali.

Jednakże trzeba pamiętać, że w niektórych mogą być one wykonane z drewna, miękkiego metalu czy gumy. Warto również mieć na uwadze własne bezpieczeństwo podczas posługiwania się tym narzędziem, dlatego należy sprawdzać, czy młotek wykonany jest solidnie i nie posiada żadnych wad. W wielu przypadkach gwarantem bezpieczeństwa jest marka. W dobrych jakościowo młotkach logotyp producenta znajduje się na obuchu.

W tych najtańszych, na próżno będzie go szukać. Ponadto należy sprawdzić, czy obuch ma odpowiednią twardość. Najprościej można to skontrolować uderzając obuchem jednego młotka w obuch drugiego. Jeżeli nie pojawiły się żadne uszkodzenia, oznacza to, że śmiało można kierować się do sklepowej kasy.

.

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.