Narzędzia

trzymane w dłoni

Co trzeba wiedzieć przed zakupem piły?

Piła to narzędzie, które warto mieć w skrzynce narzędziowej, niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami majsterkowania, czy też okazjonalnie wykonujemy prace domowe. Zanim zakupisz piłę, warto jednak, abyś wiedział o kilku kwestiach. Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie? Przede wszystkim musisz wiedzieć, żew sklepie znajdziesz dwa rodzaje pił – ręczną i elektryczną.

Ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na różnicę w cenie, ale również na jakość pracy. Piły ręczne to tak zwane płatnice, które znajdują zastosowanie przy prostych cięciach w drewnie.

Rękojeść piły wykonana jest najczęściej z tworzywa sztucznego. W najtańszych uchwyt zbudowany jest z plastiku z łączeniami nitowymi. W tych droższych stosuje się wysokie jakościowo tworzywo sztuczne pokryte gumą i łączone śrubami.

Wtedy możemy być pewni, że uchwyt będzie stabilniejszy i piła dłużej nam posłuży. Warto również wiedzieć, że w tanich piłach część tnąca zazwyczaj wykonana jest z hartowanej stali, a ostrza zaostrzone tylko w jedną stronę. Takie piły kosztują około kilkunastu złotych.

W piłach ręcznych z tak zwanej wyższej półkizęby szlifuje się z trzech stron, a ostrze jest pogrubione. Dzięki temu piła jest bardziej stabilna oraz nie występują drgania podczas cięcia. Trzeba również wiedzieć, że cena niektórych pił może być wysoka ze względu na zabezpieczenie ostrza powłoką o właściwościach zmniejszających tarcie oraz zapobiegających korodowanie.

.

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.