Narzędzia

trzymane w dłoni

Czym się kierować przy wyborze dłuta stolarskiego?

Dłuto stolarskie to narzędzie, którewykorzystywane jest do obróbki drewna. Choć z wyglądu jest to bardzo proste narzędzie, to jego wybór może sprawić sporo problemów. Przedstawiamy kilka wskazówek, czym należy się kierować przy wyborze dłuta stolarskiego. Przede wszystkim należy postawić na wysoką jakość. Dzięki temu będzie można wykonywać czynności z dużą precyzją i będziemy mieli pewność, że narzędzie nam długo posłuży.

Warto zatem zwrócić uwagę na markę dłuta. Lepiej zakupić dłuto znanych i cenionych marek, które oferują produkty trwałe i dobre jakościowo. Należy również wziąć pod uwagę twardość stali. Bardzo twarda stal oznacza, że dłuto będzie się wolniej tępić, ale może się pokruszyć. Warto zatem wybierać dłuta o poziomie twardości wynoszącym około 59HRc.

Wartość tego parametru producenci zazwyczaj umieszczają na opakowaniu. Istotną rolę odgrywa również rękojeść. Najczęściej rękojeść w dłutach stolarskich wykonywana jest z drewna bukowego, ale używa się w tym celu również grab lub materiały kompozytowe. Warto jednak zwrócić uwagę, aby tworzywa sztuczne były wysokiejjakości, w przeciwnym razie szybko mogą ulec kruszeniu. Ponadto duże znaczenie ma długość ostrza.

Występują ostrza standardowe oraz wydłużone lub skrócone. Zaleca się kupowanie dłut standardowych, chyba, że zadanie wymaga dokładniejszych czynności. Nie należy się bezwzględnie sugerować ceną.Jeżeli jest to dla Ciebie decydujące kryterium, porównuj cenę dłut o podobnych parametrach..

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.