Narzędzia

trzymane w dłoni

Klucze do rur to podstawa skrzynki narzędziowej instalatora i nie może ich zabraknąć w żadnym dobrym warsztacie. Znajdują zastosowanie przy wielu pracach: podczas obróbki materiałówzarówno okrągłych, takich jak rury i kolanka,jak i wielokątów i elementów płaskich, jak na przykład blacha. Podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać przy zakupie kluczy do rur. Choć klucze do rur charakteryzują się prostą konstrukcją, to ich wybór może przysporzyć sporo kłopotów.

Na rynku narzędzi można znaleźć wiele kluczy o różnych rozwiązaniach technologicznych. Zatem przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim trzeba sprawdzić szczęki. Ich kształt, konstrukcja oraz materiał, z jakiego są wykonane, będzie wpływać na uchwyt materiału.

To od tych parametrów będzie zależało, czy klucz nie będzie się ślizgał po powierzchniobrabianego materiału. Trzeba jednak pamiętać, że podczas chwytania klucze nie powinny zostawić jakiegokolwiek śladu na obrabianym elemencie. Ponadto należy zwrócić uwagę na rękojeść. Powinna być odpowiednio wyprofilowana, aby dobrze się ją trzymało w dłoni.

Poza tym powinna być wykonana z materiałów antypoślizgowych,dzięki czemu praca będzie sprawna i bezpieczna. Kolejną istotną kwestią jest nakrętka, przy pomocy której reguluje się rozstaw szczęk. Ważne jest, aby była solidnie wykonana i posiadała zabezpieczenia przed zsunięciem się.Poza tym duże znaczenie ma materiał, z jakiego wykonane są klucze oraz jakość wykonania.

.

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.