Narzędzia

trzymane w dłoni

Klucze dynamometryczne to narzędzia, w które warto zainwestować. Dlaczego? Otóż posiadają pewną funkcjonalność, dzięki którym są znacznie lepsze od zwykłych kluczy. Przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat czym są klucze dynamometryczne oraz na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Klucze dynamometryczne służą do dokręcania śrub, ale posiadają mechanizm, który sprawia, że śruba zostanie maksymalnie dokręcona i nie ulegnie przeciągnięciu. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się zbyt mocno dokręcić śrubę, co spowodowało jej uszkodzenie, lub zbyt słabo. Kupując klucz dynamometryczny unikniesz takich sytuacji i będziesz mieć pewność, że śruba została odpowiednio dokręcona.

Zatem jeśli posiadasz duży warsztat lub jesteś miłośnikiem majsterkowania, nie zastanawiaj się i zainwestuje w te narzędzia. Przy zakupie kluczy dynamometrycznych musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdź parametry, a zwłaszcza zakres momentu oraz dokładność klucza.

Zakres momentu może wynosić zaledwie 0,3 Nm bądź nawet 3 tysiące Nm. Jeśli zajmujesz się naprawami amatorsko wybierz te, które mają zakres momentu oscylujący między 10 a 50 Nm. Dokładność klucza wyrażana jest w procentach i najlepiej jeśli będzie wynosić od 4 do 10%.

Ponadto sprawdź markę i jakość wykonania. Niestety, ale tanie klucze są mało precyzyjne i szybko ulegają wyrobieniu się. Jeżeli zależy Ci na całkiem dobrym kluczu, powinieneś przeznaczyć na to narzędzie około 200-300 złotych.

Klucze dla profesjonalistów kosztują ponad 500 złotych..

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.