Narzędzia

trzymane w dłoni

Zakup piły łańcuchowej dla wielu osób wiąże się z poważnym dylematem. Sposób zasilania piły może być jedną z głównych kwestii przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Przedstawiamy kilka informacji, które mogą się okazać przydatne podczas wyboru. Ze względu na sposób zasilania można wyróżnić piły elektryczne i spalinowe.

Najczęściej wybierane są te drugie. Jaka jest między nimi różnica i którą lepiej wybrać? W pile elektrycznej znajduje się silnik elektryczny, który stanowi źródło zasilania. To powoduje, że taka piła pracuje dużo ciszej i jest znacznie lżejsza w porównaniu z piłą spalinową. Jej głównym minusem jest problem z mobilnością.

Otóż piły elektryczne muszą miećstały dostęp do prądu o napięciu 230 V. Z kolei w pile spalinowej wykorzystywane jest paliwo, co powoduje, że urządzenie emituje spaliny. Jednakże tego typu piła umożliwia swobodne przemieszczanie się, ponieważ nie wymaga podłączenia do źródła zasilania. Jednakże jej minusem jest duży hałas podczas pracy oraz częste awarie.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie jest piła akumulatorowa. Emisja spalin jest zerowa, a dostęp do prądu niepotrzebny. Źródłem zasilania w tego typu pile jest akumulator. To sprawia, że urządzenie ma ograniczoną długość pracy.

Zazwyczaj naładowany akumulator wystarcza na kilkadziesiąt minut pracy. Zatem zastanawiając się, jaką piłę kupić, warto wziąć pod uwagę plusy i minusy każdej z nich oraz zastanowić się,jakie są nasze potrzeby i do jakich celów ma służyć urządzenie..

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.