Narzędzia

trzymane w dłoni

Zestaw kluczy nasadowych dla majsterkowiczów

Klucze nasadowe to konieczność w skrzynce narzędziowej, niezależnie od tego, czy zajmujemy się majsterkowaniem zawodowo, czy też tylko na potrzeby domowe. W sklepach z narzędziami można znaleźć różne rodzaje takich kluczy, w mniejszych lub większych zestawach. Przedstawiamy garść porad, które pozwolą Ci kupić najlepsze narzędzia.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stal, z jakich wykonane są klucze nasadowe. Ma to wpływ na ich wytrzymałość i twardość, co przełoży się na jakość pracy. Najczęściej można spotkać klucze nasadowe wykonane ze stali chromowo-wanadowej.

Wtedy na kluczach znajduje się oznaczenie CrV lub napis „Chrome-Vanadium”. Musisz się liczyć z tym, że gorszy gatunek stali to niska wytrzymałość, a zatem klucze szybko ulegną zniszczeniu. Warto się zorientować, czy producent oferuje gwarancję na swoje narzędzia oraz jakie usterki podlegają reklamacjom.

Ponadto warto rzucić okiem na opakowanie i przeczytać informacje na temat kluczy, które podaje producent. Ważne jest, aby sprawdzić, ile wynosi ilość zębów grzechotki. Mała ilość zębów będzie świadczyć o małym kącie, co będzie oznaczało, że klucz będzie bardziej uniwersalny i odkręcisz nim większość śrub.

Pewnie zastanawiasz się, ile kluczy powinno znaleźć się w Twojej skrzynce narzędziowej. Otóż nie może w niej zabraknąć przynajmniej dwóch grzechotek o wielkości kwadratu ½ i ¼ cala oraz zestawu nasadek do nich. Klucze nasadowe, przy pomocy których będziesz chciał odkręcać śruby w miejscach o ograniczone przestrzeni, będą charakteryzowały się większą ilością zębów.

.

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.