Narzędzia

trzymane w dłoni

Szczypce – co musisz wiedzieć zanim kupisz?

Narzędziem niezbędnym zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w każdym domu są szczypce. Różnica tkwi w tym, że amatorzy używają szczypiec nazywanych kombinerkami, a fachowcy sięgają po bardziej specjalistyczne modele, zależnie od ich przeznaczenia. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji, o których warto pamiętać przy zakupie szczypiec. Najbardziej popularnym rodzajem szczypiec są tak zwane kombinerki. Korzysta się z nich w domu wtedy, kiedy trzeba coś wygiąć, chwycić lub przytrzymać bądź przeciąć drut lub kable.

Warto jednak wiedzieć, że lepszą wersją tradycyjnych kombinerek są szczypce nastawne i warto wyposażyć w nie każdy dom i warsztat. Dlaczego? Otóż można regulować ich wymiary, dzięki czemu przydadzą się w wielu sytuacjach i z powodzeniem mogą być alternatywą dla kluczy płaskich. Obecnie raczej się już nie korzysta ze szczypiec do gwoździ, ze względu na inne sposoby łączenia drewna. Oprócz tego, że występują różne rodzaje szczypiec, warto przy zakupie zwrócić uwagę na jakość wykonania. Należy skontrolować stan szczęk, przegubu, rękojeść oraz materiał, z których zostały wykonane.

Elementy powinny być idealnie dopasowane i precyzyjnie obrobione. Jakość stali wykorzystanej w konstrukcji przekłada się na to, czy szczypce będą ostro ciąć oraz czy szczęki będą sztywne. Najlepsze są szczypce wykonane ze stali stopowej. Informacji o materiale należy poszukiwać na przegubie szczypiec. Powinien znajdywać się tam odpowiedni symbol.

I tak musisz wiedzieć, że stal C60 jest bardziej wytrzymała i twarda od stali C30..

recznenarzedzia.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.